آموزشگاه مجازی فن آموزان
0

آموزش آنلاین هوشمند سازی ساختمان

از جمله شغل های بروز که کاربرد زیادی در دنیایی که با شتاب به سمت تکنولوژی در حال حرکت است دارد می توان به هوشمند سازی ساختمان ها اشاره نمود. هوشمند سازی یا BMS دانشی بروز برای علاقه مندان به برق ساختمان است که با استفاده از آن مزایای زیادی را برای ساختمان ها در نظر گرفته است.

در دوره آنلاین هوشمند سازی ساختمان، نحوه استفاده از ابزار هوشمند سازی مانند لوازم بی سیم در برندهای چینی که قیمت مناسبی در بازار کار دارند و هوشمند سازی توسط مینی پی ال سی زیمنس با همراه نرم افزار های آن ها به شما آموزش داده می شود.

شکی نیست که؛ دوره آموزش BMS و خانه هوشمند با برخورداری از سرفصل های استاندارد و به روز و پوشش دهی تمامی مباحث نظری و عملیاتی (که در بالا به آن ها اشاره شد) ، سکوی پرتاب شما به سوی فرصت های شغلی جدید و دنیایی از نوآوری و خلاقیت در این حوزه خواهد بود و می تواند شما را از یک فرد مبتدی به یک متخصص کارآمد و مجرب در این حرفه تبدیل کند.

ویدئو های پکیج آموزش هوشمند سازی ساختمان با تکمیل خرید شما از وب سایت بلافاصله فعال شده و می توانید دسترسی دائمی به ویدئوهای آموزشی که در تدوین آن ها سعی شده با بهترین کیفیت تمامی جزئیات به نمایش گذاشته شود را داشته باشید. همچنین، در طول دوره آنلاین هوشمند سازی ساختمان گروه های پشتیبانی جهت سوال و جواب برای کارآموزان ایجاد شده تا بتوانند با اساتید دوره در ارتباط باشند و و در صورت نیاز امکان اخذ مدرک فنی و حرفه ای برای شما در پایان دوره وجود خواهد داشت.

ویدئو معرفی پکیج آموزش هوشمند سازی ساختمان

ویدئو
ویژگی های این دوره

حداقل سن : 14 سال

حداقل مدرک تحصیلی : سیکل

جنسیت : آقا / خانم

پیش نیاز : ندارد

نوع برگزاری : تئوری و عملی

پشتیبانی بعد از دوره : دارد

مبلغ سرمایه گذاری شما روی آموزش آنلاین هوشمند سازی ساختمان تنها 3,250,000 تومان
تحویل آنی
اساتید آموزش آنلاین هوشمند سازی ساختمان
دکتر حمیدرضا قاضیانی
دکتر حمیدرضا قاضیانی

جناب آقای دکتر حمیدرضا قاضیانی، دانشجوی دکتری برق کنترل بوده و سوابق شغلیِ درخشانی در حوزه تدریسِ دروس متفاوت (از جمله دوره های مربوط به اتوماسیون صنعتی و هوشمندسازی ساختمان در آموزشگاه های فنی و حرفه ای و دانشگاه های مختلف) دارند.
سوابق شغلی و اجراییِ دکتر قاضیانی فقط محدود به تدریس در آموزشگاه های فنی و حرفه ای نمی شود و ایشان تجربه انجام پروژه ها و فعالیت های ارزشمند و قابل توجهی را (به ویژه در حوزه اتوماسیون صنعتی و هوشمندسازی ساختمان) در کارنامه شغلی و حرفه ای خود دارند که برخی از مهم ترینِ آن ها عبارت اند از:
✔ مشارکت در پروژه های مختلف نفت و گاز ، شهرداری و وزارت پست به مدت 15 سال
✔ 10 سال سابقه فعالیت در حوزه اتوماسیون صنعتی ، هوشمندسازی ساختمان و اعلام حریق متعارف
✔ بیش از 5 سال سابقه تدریس در آموزشگاه فن آموزان در دوره های پی ال سی، تابلو برق، هوشمندسازی ساختمان و اعلام حریق آدرس پذیر
✔ تدریس در آموزشگاه های فنی و حرفه ای دیگر
✔ تجربه همکاری با سازمان ها و ارگان های صنعتی مختلف مانند نفت و گاز ماهشهر، شهرداری تهران، وزارت ارشاد، نیشکر امیرکبیر اهواز، ایستکول قم و…

سرفصل های دوره مجازی هوشمند سازی ساختمان

logo gold

مروری بر مبانی برق ساختمان مورد نیاز در هوشمند سازی ساختمان

آشنایی با برق صنعتی از جمله تجهیرات صنعتی و مدار های فرمان متداول

آشنایی با اصول مقدماتی و تاریخچه ساختمان هوشمند

آشنایی با نحوه نصب تمامی تجهیزات هوشمند سیمی و بی سیم و راه اندازی ان ها

آشنایی با پروتکل KNX

آشنایی با برند Tis

آشنایی با نحوه هوشمند سازی با PLC Logo

آشنایی با پرتوکل X10

آشنایی با پروتکل Brodlink

معرفی تجهیزات Brodlink

آشنایی با نحوه هوشمند سازی با آردوینو

آشنایی با ماژول های TIS به صورت تخصصی

آشنایی با موتورخانه هوشمند

آشنایی با پارکینگ های هوشمند

آشنایی با معماری هوشمند ساختمان

آشنایی با ریزپردازنده ها و میکرو کنترلر های هوشمند سازی

آشنایی با نحوه بهینه سازی سیستم نظارتی توسط هوشمند سازی آن

آشنایی با نحوه بهینه سازی سیستم امنیتی توسط هوشمند سازی آن

آشنایی با نحوه بهینه سازی سیستم حفاظتی توسط هوشمند سازی آن

آشنایی با سیستم دوربین مدار بسته در هوشمند سازی ساختمان

آشنایی با سیستم اعلام سرقت در هوشمند سازی ساختمان

آشنایی با سیستم اعلام حریق در هوشمند سازی ساختمان

logo gold

آشنایی با درب های اتوماتیک در هوشمند سازی ساختمان

آشنایی با هوشمند سازی سیستم روشنایی ساختمان

آشنایی با هوشمند سازی سیستم آبیاری در ساختمان های ویلایی

آشنایی با هوشمند سازی سامانه کنترل روشنایی ورودی ساختمان

آشنایی با نحوه کنترل سیستم آنالوگ و دیجیتال

آشنایی با هوشمند سازی سیستم ایمنی ساختمان

آشنایی با BMS و علت ضرورت آن در ساختمان

آشنایی با سناریو ها در BMS برای کم کردن هزینه مصرف و نگهداری

آشنایی با تجهیزات و اجزای سخت افزاری BMS

آشنایی با پروتکل های اصولی و اهمیت آن ها در BMS

آشنایی با انواع اجزای مختلف BMS و سناریو های یکپارچه سازی

آشنایی با قسمت های مختلف BMS مانند سیستم تهویه مطبوع HVAC

معرفی موتور خانه مرکزی مانند چیلر ها، بویلر، برج خنک کننده، پمپ ها

آشنایی با سناریو ها و اجزا و نحوه کار سیستم کنترل روشنایی

آشنایی با اجزا و سناریو ها و سیستم کنترل تردد ACCESS CONTROL

آشنایی با سیستم اعلام حریق FIRE ALARM در هوشمند سازی ساختمان

آشنایی با نحوه نظارت تصویری CCTV در هوشمند سازی ساختمان

آشنایی مقدماتی با شبکه و اجرای آن در BMS

آشنایی با نحوه پیاده سازی خانه هوشمند و موارد استفاده و پروتکل های ارتباطی آن

آشنایی با نحوه پیاده سازی پروژه ها با نرم افزار Factory i/O

آشنایی با برنامه Home i/O

fanamoozan app
دانلود اپلیکیشن کلاس آنلاین فن آموزان
از هر طریق که میخواهید آموزش هارا دنبال کنین
android app ios app windows app mac app ubuntu app web browser app
ویدئو نظر کارآموزان دوره آنلاین هوشمند سازی ساختمان
ویدئو
ویدئو
ویدئو

برای یک شروع قدرتمند این ویدئو را حتما ببینید

ویدئو

خصوصیات دوره آموزش هوشمند سازی آنلاین

دوره هوشمندسازی ساختمان در آموزشگاه مجازی فن آموزان با پوشش دهی مباحث تئوری و عملی متعدد و تدریس در قالب پروژه های واقعی و قابل اجرا؛ به شرکت کنندگان کمک می کند تا دانش فنی لازم برای طراحی و پیاده سازی سیستم های هوشمند در انواع اماکن مسکونی و اداری و صنعتی را کسب نموده و در کنار آن، مهارت های عملی خود را نیز در این زمینه ارتقا دهند.

در اولین بخش از پکیج آموزش آنلاین هوشمند سازی؛ با مفاهیم مقدماتی و در عین حال کلیدی این حوزه؛ از جمله انواع سیستم های مدیریت ساختمان (BMS)، مبانی برق و الکترونیک ساختمان (که برای به اجرا درآوردن سامانه های هوشمند ضروری هستند)، تاریخچه و چگونگی پیدایش این حرفه و کاربرد انواع تجهیزات هوشمند آشنا می شوید. با گذر از این بخش دوره، بدون شک قادر خواهید بود درک درستی از چگونگی عملکرد سیستم های هوشمند و مزایای آن ها در دنیای مدرن امروزی به دست آورید.

پس از آشنایی با کلیات و مفاهیم اولیه، به دنیای پیچیده پروتکل های ارتباطی در سیستم های هوشمندسازی ساختمان قدم گذاشته و با پروتکل های پرکاربردی مانند KNX و Brodlink آشنا می شوید و نحوه عملکرد آن ها در فرآیند تبادل اطلاعات بین اجزای سیستم را یاد می گیرید. لازم است بدانید که تسلط بر این پروتکل ها، کلید موفقیت شما در طراحی و پیاده سازیِ موفقِ سیستم های هوشمند خواهد بود.

در بخش بعدی کلاس، از مباحث نظری و تئوری خارج شده و به سرفصل های عملیاتی تر می رسید که شامل آموزش کامل مراحل طراحی سیستم هوشمندسازی ساختمان می باشد. از جمله آموزش های این قسمت می توان به نیازسنجی، تعیین اهداف، انتخاب تجهیزات (با توجه به اهداف و بودجه پروژه) و ترسیم نقشه های سیستم اشاره کرد. به عبارت بهتر؛ در این بخش، یاد می گیرید که چگونه بر اساس نیازهای خاص هر پروژه و مشتری، یک سیستم هوشمند کارآمد و بهینه طراحی کنید.

پس از آموختن چگونگی طراحی سیستم، نوبت به یادگیری روش های پیاده سازی و راه اندازی سامانه های هوشمند می رسد. در این بخش از دوره هوشمند سازی آنلاین، با مراحل نصب و پیکربندی تجهیزات، اتصال آن ها به شبکه و تست سیستم آشنا می شوید. در این قسمت همچنین می توانید مهارت های عملی مورد نیاز این رشته (در زمینه کار با تجهیزات و ابزارهای مختلف) را با تدریس اساتید زبده و کارآزموده یاد گرفته و چالش های فنی احتمالی در روندِ پیاده سازی سیستم های هوشمند را کاملا درک نمایید.

هیچ سیستمی بدون نقص نیست و همه سامانه ها ممکن است در طول زمان با مشکلاتی مواجه شوند؛ به همین دلیل، در بخش آخر دوره آموزش BMS یاد می گیرید که چگونه عیب ها و مشکلات رایج موجود در سیستم هوشمند سازی ساختمان را شناسایی و رفع کنید. به علاوه؛ با روش های نگهداری و بهینه سازی سیستم آشنا می شوید تا بتوانید با به کارگیری روش های درست؛ طول عمر و کارایی سامانه های هوشمند در اماکن متنوع را به سهولت افزایش دهید.

نمونه ویدئو دوره آنلاین هوشمند سازی ساختمان
ویدئو
ویدئو
نظرات صوتی کارآموزان

سوالات متداول دوره آنلاین هوشمند سازی ساختمان

با ثبت نام در دوره آنلاین هوشمند سازی ساختمان، فرصتی طلایی برای کسب مدرک فنی و حرفه‌ ای پیش روی شماست. این دوره نه تنها مدرکی ارزشمند و دو زبانه ارائه می‌دهد، بلکه شما را به عنوان یک کارشناس برجسته در این حوزه معرفی خواهد کرد. به علاوه یک مدرک فنی معتبر از سوی آموزشگاه نیز به شرکت کنندگان دوره تعلق می گیرد.

در این دوره، ارتباط مستقیم و آسان شرکت ‌کنندگان با استاد از طریق گروه واتساپ یا تلگرام، امکان طرح سوالات و رفع اشکالات را به طور کامل فراهم می ‌کند. علاوه بر این، برگزاری پنج جلسه آموزش مجازی نیز برای تکمیل یادگیری دوره در نظر گرفته شده است.

در این دوره، تدریس کامل و جامع تمام مطالب از پایه و بدون نیاز به پیش ‌نیاز، به صورت حرفه‌ ای توسط استاد انجام می ‌شود. بنابراین نگرانی در مورد سطح دانش قبلی شرکت ‌کنندگان ضرورتی ندارد و افراد با هر سطح تحصیلی می ‌توانند بدون دغدغه در آموزش مجازی هوشمند سازی ساختمان ثبت ‌نام کرده و از آموزش ‌های کامل و جامع آن بهره‌ مند شوند.

کارآموزان این دوره، امکان دسترسی نامحدود و بلند مدت به ویدئو های پکیج آموزش هوشمند سازی ساختمان را خواهند داشت. آن ها می ‌توانند در هر زمان لازم بدانند، ویدئو های آموزشی را مجددا مشاهده کرده و از دانش ارائه شده بهره ببرند.

در این دوره آموزشی، تمام محتوا با هدف آماده ‌سازی ثبت نام کنندگان برای ورود موفق به بازار کار طراحی شده است. به همین دلیل، فارغ التحصیلان پس از پایان دوره، دارای توانمندی و شایستگی لازم برای اشتغال در این حوزه خواهند بود. بنابراین فارغ ‌التحصیلان دوره می ‌توانند بلافاصله پس از پایان دوره، بدون نیاز به زمان اضافی، وارد بازار کار شده و تجربیات خود را گسترش دهند.

ثبت ‌نام در دوره‌ های آموزش آنلاین نسبت به کلاس ‌های حضوری، مزایای بسیاری دارد. از جمله این مزایا می ‌توان به دسترسی راحت و مداوم به محتوای آموزشی، امکان مرور مکرر دروس و دریافت به ‌روز رسانی منظم مطالب اشاره کرد. هم چنین، این روش یادگیری، زمان و هزینه صرف شده برای ترافیک و رفت ‌و آمد را حذف می ‌کند. به ویژه برای افراد غیر بومی که هزینه ‌های اسکان در تهران را ندارند، صرفه ‌جویی قابل‌توجهی در پی خواهد داشت.

خیر، پس از ثبت ‌نام شما می ‌توانید بدون هیچ محدودیت زمانی، آموزش خود را به صورت دلخواه آغاز کنید. در این دوره امکان دسترسی به ویدئو های پکیج آموزش هوشمند سازی ساختمان در هر زمان و مکانی برای شما فراهم است. بنابراین، شما می‌ توانید براساس برنامه و شرایط شخصی، زمان مطالعه و یادگیری را متناسب با نیاز خود تنظیم کنید. این انعطاف ‌پذیری، یادگیری شما را آسان ‌تر خواهد کرد.

پشتیبانی همه ‌جانبه و بدون محدودیت زمانی از کارآموزان، از ویژگی‌ های این دوره است. حتی پس از پایان دوره نیز، افراد می ‌توانند همچنان راهنمایی ‌ها و مشاوره ‌های کاربردی لازم را در خصوص محتوای دوره و نحوه ورود به بازار کار، دریافت نمایند.

ثبت ‌نام در آموزش آنلاین هوشمند سازی ساختمان از طریق سایت به سادگی امکان‌ پذیر است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ثبت ‌نام و شرایط آن، می ‌توانید با کارشناسان مربوطه تماس گرفته و سؤالات خود را مطرح کنید. شماره تماس کارشناسان در سایت درج شده است تا در صورت نیاز بتوانید به راحتی با آن ها ارتباط برقرار کنید.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و روش ‌های نوین آموزشی، استفاده از فیلم ‌های آموزشی ابزار مفیدی برای یادگیری است. این فیلم‌ ها امکان پیشرفت افراد از سطح مبتدی تا حرفه‌ای را ممکن می سازد و مهار ت‌های خود را در زمینه هوشمند سازی ساختمان تقویت کنند تا به تکنسین‌ های حرفه ‌ای تبدیل شوند.

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به فن آموزان می باشد.