آموزش آنلاین سیم پیچی موتورهای الکتریکی

پیامد های ناشی از عدم تخصص کافی در سیم پیچی موتورهای الکتریکی: سیم پیچی موتورهای الکتریکی به دانش و تخصص بالایی احتیاج دارد و باید حتما توسط تعمیرکار ماهر انجام شود زیرا این دستگاه ها قیمت بسیار بالایی دارند و اگر سیم پیچی آن ها به درستی انجام نشود خسارات مالی فراوانی را برای تعمیرکار و مصرف کننده به همراه خواهد داشت. آموزشگاه فن آموزان اصول و استاندارد های کار را به درستی به شما اموزش می دهد تا به عنوان یک فرد ماهر وارد بازار کار شوید. عدم تخصص کافی رابطه مستقیمی با کاهش درامد دارد: توانایی طراحی و محاسبه جایگاه ویژه ای در این رشته دارد. عدم توانایی محاسبه و طراحی باعث می شود میزان درامد به مقدار قابل توجهی کاهش پیدا کند. در دوره های آموزش آنلاین با نحوه طراحی و محاسبه انواع موتور ها آشنا می شوید.

نمونه ویدئو دوره آنلاین سیم پیچی موتورهای الکتریکی

مهارت هایی که در این دوره آموزش آنلاین به دست می آورید

در این دوره های آموزش انلاین نحوه طراحی و محاسبه سیم پیچ انواع موتور های الکتریکی مختلف را یاد می گیرید و می توانید نقشه های سیم پیچ را ترسیم و در سیم پیچ موتور ها پیاده سازی کنید.

در این دوره های آموزشی با موتور های تک فاز با قدرت های مختلف آشنا می شوید و نحوه طراحی، محاسبه و پیاده سازی آن ها را یاد می گیرید. این موتور ها در محصولات مختلف مانند کولرها بسیار پر کاربرد هستند.

در این دوره های آموزش آنلاین انواع موتور های سه فاز را می شناسید و با نحوه سیم پیچی آن ها آشنا می شوید.

در طی این دوره های آموزش غیر حضوری با نحوه تست و راه اندازی موتور های سیم پیچی شده اشنا می شوید و نحوه عیب یابی و تعمیر آن ها را یاد می گیرید.

در دوره های اموزش آنلاین آموزشگاه فن اموزان با نقشه های سیم پیچی مانند دو سرعته کردن موتور، چپ گرد و راست گرد بودن موتور، افزایش قدرت استارت اولیه موتور و … همچنین نحوه سیم پیچی آن ها اشنا می شوید.

در این دوره های غیر حضوری نحوه محاسبات، طراحی و سیم پیچی موتور هایی که پوسته خام بدون سیم پیچی دارند را یاد می گیرید.

در این دوره های آموزش آنلاین نحوه عایق کاری استاتور موتور ها را به طور کامل یاد می گیرید و می توانید قبل از سیم پیچی، عایق بندی انواع موتور های تک فاز و سه فاز را انجام دهید.

در طی این دوره های آموزش غیر حضوری با انواع ابزار و تجهیزات تخصصی سیم پیچی مانند کولیس، مولتی متر، دستگاه کلاف پیچ و … همچنین با نحوه استفاده از آن ها اشنا می شوید.

در این دوره های آموزش غیر حضوری با نحوه محکم کردن کلاف ها با استفاده از نخ های مخصوص در پایان سیم پیچی اشنای می شوید. همچنین با استفاده از استاندارد های سر بندی نحوه راه اندازی موتورهای تک فاز و سه فاز را پس از سیم پیچی یاد می گیرید.

در طی این دوره های اموزش آنلاین روش های عیب یابی و سرویس موتور های مختلف از جمله تعویض بلبرینگ، کاسه نمد، شفت، کاهش لرزش ، گرفتن صدا و … را یاد می گیرید.

سر فصل های دوره آموزش آنلاین سیم پیچی موتورهای الکتریکی

 • آشنایی با مبانی برق مورد استفاده در سیم پیچی الکترو موتور ها
 • آشنایی با انواع سیم پیچ های مختلف
 • آشنایی با روش های محاسبه قطر سیم پیچ موتور
 • آشنایی با نحوه سیم پیچی موتور های AC
 • آشنایی با نحوه سیم پیچی موتور های 1400 و 3000 دور سه فاز
 • آشنایی با نحوه سیم پیچی موتور های تک فاز
 • آشنایی با نحوه سیم پیچی موتور های کولر
 • آشنایی با نحوه نقشه کشی الکترو موتور ها
 • آشنایی با دیاگرام و جداول مربوطه و نحوه محاسبه آن ها
 • آشنایی با روش های محاسبه تعداد دور سیم پیچی های استاتور
 • آشنایی با روش های محاسبه تعداد دور سیم پیچ موتور

نظرات کارآموزان دوره های آنلاین

دریافت مشاوره رایگان

شهریه دوره

هزار تومان 1/050
 • مدت دوره : 12 جلسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =