آموزش آنلاین سیم پیچی موتورهای الکتریکی

آموزش آنلاین سیم پیچی موتورهای الکتریکی را می توان از جمله دوره های پرکاربرد در آموزشگاه فن آموزان دانست که دلیل این موضوع تخصصی بودن این کار و استفاده از موتور الکتریکی در دستگاه های مختلف می باشد.  در دوره آنلاین سیم پیچی موتورهای الکتریکی مباحث جامعی شامل معرفی انواع سیم پیچی موتور، فرمول های سیم پیچی موتور ، آموزش سیم پیچی موتور dc و … به کارآموزان آموزش داده می شود.در نهایت افرادی که در دوره های غیر حضوری سیم پیچی موتور شرکت کرده اند می توانند در آزمون سراسری فنی و حرفه ای شرکت کرده و مدرک رسمی و معتبر دریافت نمایند. تجهیزات تصویربرداری که در آموزش تصویری سیم پیچی موتورهای الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرد از کیفیت بالایی برخوردار بوده و جزوه های آموزشی نیز در اختیار کارآموزان قرار داده می شود. در نهایت افراد می توانند با مهارت های فنی که کسب نموده اند، وارد بازار کار شده و به کسب درآمدهای بالا از طریق انجام کار به صورت مستقل  یا استخدام در شرکت های مختلف بپردازند.

نمونه ویدئو دوره آنلاین سیم پیچی موتورهای الکتریکی

مهارت هایی که در این دوره آموزش آنلاین به دست می آورید

در این دوره های آموزش انلاین نحوه طراحی و محاسبه سیم پیچ انواع موتور های الکتریکی مختلف را یاد می گیرید و می توانید نقشه های سیم پیچ را ترسیم و در سیم پیچ موتور ها پیاده سازی کنید.

در این دوره های آموزشی با موتور های تک فاز با قدرت های مختلف آشنا می شوید و نحوه طراحی، محاسبه و پیاده سازی آن ها را یاد می گیرید. این موتور ها در محصولات مختلف مانند کولرها بسیار پر کاربرد هستند.

در این دوره های آموزش آنلاین انواع موتور های سه فاز را می شناسید و با نحوه سیم پیچی آن ها آشنا می شوید.

در طی این دوره های آموزش غیر حضوری با نحوه تست و راه اندازی موتور های سیم پیچی شده اشنا می شوید و نحوه عیب یابی و تعمیر آن ها را یاد می گیرید.

در دوره های اموزش آنلاین آموزشگاه فن اموزان با نقشه های سیم پیچی مانند دو سرعته کردن موتور، چپ گرد و راست گرد بودن موتور، افزایش قدرت استارت اولیه موتور و … همچنین نحوه سیم پیچی آن ها اشنا می شوید.

در این دوره های غیر حضوری نحوه محاسبات، طراحی و سیم پیچی موتور هایی که پوسته خام بدون سیم پیچی دارند را یاد می گیرید.

در این دوره های آموزش آنلاین نحوه عایق کاری استاتور موتور ها را به طور کامل یاد می گیرید و می توانید قبل از سیم پیچی، عایق بندی انواع موتور های تک فاز و سه فاز را انجام دهید.

در طی این دوره های آموزش غیر حضوری با انواع ابزار و تجهیزات تخصصی سیم پیچی مانند کولیس، مولتی متر، دستگاه کلاف پیچ و … همچنین با نحوه استفاده از آن ها اشنا می شوید.

در این دوره های آموزش غیر حضوری با نحوه محکم کردن کلاف ها با استفاده از نخ های مخصوص در پایان سیم پیچی اشنای می شوید. همچنین با استفاده از استاندارد های سر بندی نحوه راه اندازی موتورهای تک فاز و سه فاز را پس از سیم پیچی یاد می گیرید.

در طی این دوره های اموزش آنلاین روش های عیب یابی و سرویس موتور های مختلف از جمله تعویض بلبرینگ، کاسه نمد، شفت، کاهش لرزش ، گرفتن صدا و … را یاد می گیرید.

سر فصل های دوره آموزش آنلاین سیم پیچی موتورهای الکتریکی

 • آشنایی با مبانی برق مورد استفاده در سیم پیچی الکترو موتور ها
 • آشنایی با انواع سیم پیچ های مختلف
 • آشنایی با روش های محاسبه قطر سیم پیچ موتور
 • آشنایی با نحوه سیم پیچی موتور های AC
 • آشنایی با نحوه سیم پیچی موتور های 1400 و 3000 دور سه فاز
 • آشنایی با نحوه سیم پیچی موتور های تک فاز
 • آشنایی با نحوه سیم پیچی موتور های کولر
 • آشنایی با نحوه نقشه کشی الکترو موتور ها
 • آشنایی با دیاگرام و جداول مربوطه و نحوه محاسبه آن ها
 • آشنایی با روش های محاسبه تعداد دور سیم پیچی های استاتور
 • آشنایی با روش های محاسبه تعداد دور سیم پیچ موتور

نظرات کارآموزان دوره های آنلاین

دریافت مشاوره رایگان

شهریه دوره

هزار تومان 1/200
 • مدت دوره : 12 جلسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *