آموزش آنلاین تعمیرات ایسیو

دوره آموزش آنلاین تعمیرات ایسیو یکی از دوره های پر طرفدار در عرصه تعمیرات الکترونیک به شمار می رود. در حال حاضر بیشتر خودرو های جدید مجهز به ایسیو و سنسور های الکترونیکی هستند. به همین دلیل نیاز به متخصصین این حوزه بیش از پیش حس می شود. آموزشگاه فن آموزان آنلاین با برگذاری دوره تعمیرات ایسیو خودرو تمام مراحل عیب یابی و تعمیرات ایرادات سخت افزاری و نرم افزاری مربوط به ایسیو یا کامپیوتر اصلی خودرو را به مهارت آموزان آموزش می دهد. که این آموزش ها آن ها را برای ورود به بازار کار آماده می کند.

دوره آموزش مجازی تعمیرات ایسیو شامل عیب یابی و تعمیرات ایسیو تمامی خودرو های داخلی، خودرو های خارجی و ماشین های سنگین است که تحت نظر اساتید مجرب و با سابقه برگذار می شود و در پایان دوره و بعد از قبولی در آزمون، مدرک رسمی و معتبر سازمان فنی و حرفه ای برای مهارت آموزان صادر می شود.

فعالیت های مجتمع آموزشی فن آموزان آنلاین محدود به برگزاری یک دوره نیست؛ بلکه این مجموعه مجری برگزاری و ارائه دوره های مختلف مانند آموزش آنلاین برق خودرو درجه 1 ، آموزش آنلاین برق خودرو درجه 2 ، آموزش آنلاین سیم پیچی موتور و … می باشد.

کلیه دوره های غیرحضوری به صورت ویدئوهایی با کیفیت در اختیار کاراموزان قرار داده می شود. افراد با داشتن دسترسی دائم به پنل کاربری می توانند بدون محدودیت زمانی و مکانی، به یادگیری بپردازند. در طول دوره استاد دوره در دسترس شما خواهد بود و می توانید به صورت آنلاین سوالات خود را از ایشان بپرسید. در انتهای دوره نیز 5 جلسه رفع اشکال به انتخاب کارآموز به صورت حضوری یا مجازی برگزار خواهد شد.

نمونه ویدئو دوره آموزش آنلاین تعمیرات ایسیو (ECU)

مهارت هایی که در دوره آموزش آنلاین تعمیرات ایسیو به دست می آورید

در این دوره های آموزش آنلاین نحوه باز و بسته کردن صحیح ایسیو خودرو را یاد می گیرید و با قطعات داخلی ایسیو که اکثریت الکترونیکی هستند آشنا می شوید و توانایی نقشه خوانی ، پلاک خوانی و اندازه گیری قطعات را کسب می کنید. همچنین با قطعات تشکیل دهنده مدار های داخلی مانند سنسور ها آشنا می شوید و نحوه عیب یابی و تست مدار های داخلی ایسیو را یاد می گیرید.

در این دوره های آموزش غیر حضوری با نحوه برنامه ریزی ایسیو خودرو توسط دستگاه دیاگ آشنا می شوید و نحوه عیب یابی و تعمیرات ایرادات نرم افزاری ایسیو خودرو مانند افزایش مصرف سوخت، گاز خوردن زیاد در حالت ثابت خودرو، تغییر زمان عملکرد فن دستگاه، لرزش موتور خودرو  و … را یاد می گیرید.

در این دوره های آموزش آنلاین نحوه تست ایسیو خودرو، در موقعیت خارج از خودرو با استفاده از دستگاه تستر ایسیو را یاد می گیرید. همچنین با نحوه برنامه ریزی ایسیو خودرو توسط دستگاه پروگرمر ایسیو آشنا می شوید و نحوه عیب یابی و بر طرف کردن ایرادات ایسیو خودرو توسط دستگاه دیاگ را می آموزید.

در این دوره های آموزش غیر حضوری نحوه نقشه خوانی انواع ایسیو خودرو ها را به صورت تخصصی یاد می گیرید و با نحوه عیب یابی و تعمیرات ایرادات مربوط به سیم کشی انواع خودرو های مختلف آشنا می شوید.

در این دوره های آموزش آنلاین با انواع سنسور های مختلف و عملکرد هر یک از آن ها آشنا می شوید و تاثیر عملکرد هر یک از سنسور ها بر روی ایسیو خودرو را می آموزید. همچنین نحوه خواندن پارامتر های استاندارد را یاد می گیرید و می توانید سیستم انژکتور را به صورت تخصصی عیب یابی کنید.

سر فصل های دوره آموزش آنلاین تعمیرات ایسیو

 • آشنایی با الکترونیک مقدماتی
 • آشنایی با قطعات ایسیو و نحوه تست و پلاک خوانی آن ها
 • آشنایی با انواع سنسور ها و عملگرها و نحوه بر طرف کردن ایرادات آن ها
 • آشنایی با طریقه تنظیم موتور
 • آشنایی با شیوه نقشه خوانی انواع مدارات ایسیو خودرو ها
 • آشنایی با طرز کار دستگاه دیاگ
 • آشنایی با طرز کار دستگاه ایسیو تستر
 • آشنایی با نحوه بر طرف کردن مشکلات ایسیو ها توسط دستگاه ایسیو تستر و دستگاه دیاگ
 • آشنایی با نحوه بر طرف کردن مشکلات ایسیو های داخلی و خارجی ایسیو های گاز و گیربکس
 • آشنایی با نحوه بر طرف کردن مشکلات سیستم های مالتی پلکس و ایسیو ایربگ های داخلی و خارجی
 • آشنایی با نحوه بر طرف کردن مشکلات یونیت ایموبلایز و کد خوانی سوئیچ و تعریف کد سوئیچ
 • آشنایی با طرز کار پروگرامر TNM5000
 • آشنایی با شیوه تست و اتصال سنسور های ورودی ایسیو خودرو مانند سنسور دمای هوا ضربه و سنسور اکسیژن
 • آشنایی با نحوه برنامه ریزی حافظه ی اصلی FLASH و حافظه ی موقت EEPROM
 • آشنایی با J-TAG در انواع ایسیو های مختلف
 • آشنایی با نحوه دانلود و تبدیل انواع ایسیو ها
 • آشنایی با نحوه نقشه خوانی ایسیو های SAGEM و تعمیرات آن ها
 • آشنایی با نحوه نقشه خوانی ایسیو های VALEO و تعمیرات آن ها
 • آشنایی با نحوه نقشه خوانی ایسیو های SIEMENC و تعمیرات آن ها
 • آشنایی با نحوه نقشه خوانی ایسیو های BASCH و تعمیرات آن ها
 • آشنایی با نحوه نقشه خوانی ایسیو های DELPHI و تعمیرات آن ها در ماشین های چینی ، کره ای و ژاپنی
 • آشنایی با نحوه تعمیرات انواع برد های ایسیو خودرو های داخلی و خارجی
 • آشنایی با نحوه اصلاح لیکومتر
 • آشنایی با نحوه بدون کد کردن ایسیو خودرو ها
 • آشنایی با شیوه پاک کردن چراغ آچار در تمامی ماشین ها
 • پشتیبانی نا محدود و رایگان از مهارت آموزان
 • آشنایی با نحوه ریمپ انواع ایسیو به صورت تخصصی
 • و …

نظرات کارآموزان دوره آموزش مجازی تعمیرات ایسیو

دریافت مشاوره رایگان

سوالات متداول آموزش آنلاین تعمیرات ایسیو

بله این دوره به صورت جامع در موزد ایسیو و نحوه تعمیر آن صحبت کرده ایم. پس از پایان دوره با مهارت های بدست آورده از دوره می توانید در بازار کار فعالیت کنید.

آموزش ها به صورت تصویری و جامع در ویدئوها موجود هستند. با این وجود در صورت تمایل، می تواتید به مدت 5 جلسه هر کدام یک ساعت در کارگاه به صورت رایگان حضور داشته باشید.

راه ارتباطی کارآموزان آنلاین با استاید، گروه واتسپی ست.

بله بعد از طی مراحل ثبت نام  نام کاربری و رمز عبور برای پنل کاربری به شما داده می شود. این دسترسی دائمی ست و می توانید با مراجعه به آن ، ویدئوها را داشته باشید.

خیر برای راحتی بیشتر کارآموزان ویدئوها از قبل ضبط شده اند. در نتیحه  می توانید در زمان و مکان مناسب، به تماشای دوره بپردازید.

اطلاعات دوره آموزش آنلاین تعمیرات ایسیو

آموزش آنلاین تعمیرات ایسیو خودرو جزو دوره های کاربردی در زمینه تعمیرات الکترونیک ماشین های داخلی و خارجی محسوب می گردد که متقاضیان زیادی دارد. نسل جدید خودروهای موجود در بازار مجهز به ایسیو هستند که مانند هز قطعه دیگری امکان خرابی آن وجود دارد. از این رو نیاز به متخصصین و تعمیرکاران حرفه ای رو به افزایش است. در آموزش آنلاین تعمیرات ایسیو خودرو مراحل مختلفی همچون عیب یابی و تعمیر ایرادات سخت افزاری و نرم افزاری ارائه شده و کارآموزان با فراگیری مهارت های مختلف می توانند وارد بازار کار شوند.

اگر شما هم از علاقمندان به آموزش از راه دور و غیر حضوری تعمیر ایسیو خودرو هستید پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب همراه فن آموزان آنلاین باشید.

ایسیو خودرو چیست ؟

ایسیو که مخفف کلمه Electronic Control Unit می باشد، یک کامپیوتر داخلی در خودرو است که وظیفه کنترل را بر عهده دارد. در واقع ایسیو مغز متفکر خودرو و به عنوان واحد کنترل مرکزی و اصلی موتور ماشین شناخته می شود. علاوه بر وظیفه کنترلی ایسیو در دو قسمت پیشرانه و انتقال قدرت نیز دخیل بوده و مورد استفاده قرار می گیرد.

ایسیو به عنوان یک کامپیوتر از بخش های مختلفی همچون بدنه اصلی، برد الکترونیکی، کانکتورها، پین ها، پوسته پایینی و پلاک تشکیل شده است. در دوره های آموزش آنلاین تعمیرات ایسیو خودرو کارآموزان با تک تک این قطعات آشنا شده و از کاربرد آنها مطلع می گردند.

نشانه های خرابی ecu خودرو

از مهمترین علائم و نشانه های خرابی ایسیو خودرو می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • کاهش قدرت موتور

یکی از اصلی ترین مشکلاتی که در اثر خرابی ایسیو ممکن است رخ دهد کم شدن قدرت موتور است. در این صورت باید با استفاده از دیاگ عیب یابی ایسیو صورت بگیرد و سپس نسبت به تعمیر یا تعویض قطعات ایسیو اقدام گردد.

 • روشن شدن چراغ چک موتور

از دیگر نشانه های خرابی ایسیو روشن شدن چراغ چک خودرو و اعلام هشدار است. البته ممکن است چراغ چک در صورت خرابی در بخش های دیگر خودرو نیز روشن شود، برای همین شما باید از طریق دیاگ بررسی کنید که مشکل از ایسیو است یا دیگر قسمت ها.

 • جرقه نزدن در سیلندرها

بد کار کردن موتور که در نتیجه جرقه نزدن در تعدادی از سیلندرها ممکن است رخ دهد، از دیگر علائم خرابی ایسیو محسوب می گردد.

 • روشن نشدن پیشرانه

روشن نشدن پیشرانه خودرو را نیز می توان جزو نشانه های خرابی ایسیو در نظر گرفت. در صورت بروز این مشکل ابتدا ایسیو را چک نموده و در صورت اطمینان حاصل کردن از صحت و سلامت این کامپیوتر مرکزی به سراغ دیگر بخش ها بروید.

آموزشگاه تعمیرات ایسیو (ecu) خودرو

تعمیرات خودرو همیشه جزو پر مخاطب ترین مشاغل محسوب می شود و افراد زیادی علاقمند به یادگیری مهارت های تعمیر انواع ماشین ها هستند. تعمیرات ایسیو نیز جزو تعمیرات تخصصی خودرو محسوب می گردد و آموزشگاه های مختلفی برای علاقمندان به این زمینه کلاس ها و دوره های مختلفی را برگزار می کنند.

اگر شما هم به دنبال آموزشگاه تعمیرات ایسیو خودرو هستید می توانید در میان مراکز آموزشی متعدد، موسسه فن آموزان را انتخاب کنید. این آموزشگاه که از استانداردها و مجوزهای لازم برخوردار بوده و دارای اساتید و کارشناسان حرفه ای و مجرب است، برگزارکننده کلاس ها و دوره های تخصصی تعمیرات ایسیو خودرو به صورت حضوری و غیر حضوری (آنلاین ) می باشد.

بازار کار تعمیرات ecu

با توجه به اینکه در حال حاضر تمام ماشین های تولید شده توسط برندها و کمپانی های مختلف دارای ایسیو می باشند، می توان نتیجه گرفت که بازار کار تعمیرات این قطعه وضعیت خوبی داشته باشد. امروزه خودروها توسط ایسیو کنترل شده و این قطعه جزو اجزای اصلی هر ماشینی محسوب می گردد. با افزایش استفاده از خودروها به همان میزان امکان خرابی ایسیو نیز وجود دارد. بنابراین نیاز به تعمیرکار حرفه ای و تخصصی ایسیو نیز بیش از پیش احساس می گردد.

مزایای آموزش مجازی تعمیرات ecu

آموزش آنلاین تعمیرات ایسیو خودرو از مزایای مختلفی برخوردار است که باعث شده افراد زیادی علاقمند به شرکت در دوره ها و کلاس ها شوند. برخی از کارآموزان امکان شرکت حضوری در دوره های آموزشی را به خاطر دلایل مختلف مانند شیوع ویروس کرونا و یا مسافت طولانی در سالهای اخیر نداشتند، از این رو بهترین گزینه برای آنها جهت دریافت آموزش های لازم تعمیرات ایسیو، استفاده از کلاس های مجازی است.

از دیگر مزایای آموزش مجازی تعمیرات ecu می توان به ارائه جزوات و مطالب و نکات مهم و کاربردی و فایل های تصویری و ویدیوهای تخصصی تعمیر این قطعه اشاره نمود. در این ویدیوها اساتید و تعمیرکاران حرفه ای با استفاده از متدهای آموزشی نوین و با ارائه جزئیات دقیق و لازم نکات مختلف تعمیر ایسیو را به کارآموزان آموزش می دهند.

فرصت های شغلی تعمیر ایسیو خودرو

کسانی که پس از آموزش آنلاین تعمیرات ایسیو خودرو به سطح بالایی در این زمینه دست یافته و مدارک لازم را دریافت می کنند می توانند در بخش های مختلف بازار کار مشغول به فعالیت شوند. یکی از فرصت های شغلی تعمیر ایسیو خودرو نمایندگی های مجاز و تعمیرگاه های شرکت های خودروسازی مانند ایران خودرو، سایپا، کرمان موتور و … است. شما می توانید با فراگرفتن مهارتهای لازم در این مراکز مشغول به کار شوید.

همچنین فارغ التحصیلان دوره های آموزش آنلاین تعمیرات ایسیو خودرو می توانند در تعمیرگاه ها و گاراژهای مختلف استخدام شده و به عنوان تعمیرکار تخصصی ایسیو فعالیت کنند. اگر افراد دارای سرمایه و بودجه کافی باشند می توانند تعمیرگاه شخصی خود را راه اندازی نمایند و با ارئه خدمات تعمیر ایسیو به درآمد بیشتری دست پیا کنند.

از دیگر فرصت های شغلی برای تعمیرکاران ایسیو می توان به استخدام در کارخانه های تولید کننده قطعات خودرو مخصوصا تولید ایسیو اشاره نمود.

آموزش تعمیرات ایسیو خودروهای داخلی و خارجی

ایسیو قطعه ای است که دارای انواع مختلفی می باشد و در هر خودرویی با توجه به نوع خدرو و نوع موتور و ساختار آن و دیگر اجزا و قطعات یکی از انواع ایسیو به کار گرفته می شود. با اینکه هدف اصلی تمام ایسیوها یکی بوده اما برندهای مختلف این قطعه را با کیفیت های گوناگون و ویژگی های مخصوصی تولید و عرضه می کنند.

علاقمندانی که می خواهند در زمینه تعمیر ایسیو فعالیت کنند باید برای آشنایی با تمام ایسیوها و کسب مهارتهای لازم جهت تعمیر انواع ایسیو به سراغ آموزش تعمیرات ایسیو خودرهای داخلی و خارجی بروند. داشتن اطلاعات و سطح دانش بالا و تسلط بر تعمیر ایسیو خودروهای داخلی و خارجی می تواند باعث بیشتر موفقیت شما در این زمینه کاری گردد.

میزان درآمد تعمیرکار ایسیو (ecu)

میزان درآمد تعمیرکار ایسیو ارتباط مستقیمی با کیفیت کار و میزان مهارت او دارد. هر چقدر شما از توانایی بالاتری در تعمیر این کامپیوتر داخلی ماشین برخوردار باشید، قطعا مشتریان بیشتری به شما اعتماد نموده و در نهایت درآمد بالاتری بدست خواهید آورد. همچنین افرادی که دارای تعمیرگاه تخصصی به صورت شخصی هستند نسبت به کسانی که در تعمیرگاه های مجاز استخدام شده و مشغول به کار هستند، از درآمد بیشتری برخوردار می گردند.

اگر می خواهید میزان در آمد خود برای تعمیر ایسیو خودرو را افزایش دهید می توانید به سراغ آموزشگاه فن آموزان و شرکت در دوره های آموزش آنلاین تعمیات ایسیو خودرو آن بروید.

مدرک فنی حرفه ای تعمیرات ایسیو

تمامی کارآموزانی که در مجموعه فن آموزان جهت آموزش تعمیرات ایسیو شرکت می کنند، پس از گذراندن کلاس ها و دوره های مربوطه و قبولی در ارزشیابی تعیین شده، مدرک معتبر فنی حرفه ای تعمیرات ایسیو را دریافت می کنند. این مدرک از اعتبار بالایی برخوردار بوده و نشان دهنده میزان تخصص و حرفه ای بودن افراد است.

آموزش تعمیرات موبایل آنلاین ، آموزش آنلاین تعمیرات برد الکترونیکی ، آموزش آنلاین تعمیرات ماشین های اداری و … نمونه ای از دوره های قابل ارائه این مجموعه در رشته تعمیرات می باشد. برای دریافت اطلاعات دقیق در خصوص انواع دوره ها، شرایط ثبت نام و دریافت دوره، با کارشناسان فن آموزان آنلاین تماس بگیرید.

شهریه دوره

هزار تومان 2/100
 • مدت دوره : 12 جلسه

4 دیدگاه دربارهٔ «آموزش آنلاین تعمیرات ایسیو خودرو»

  1. سلام
   کلاس ها به صورت مجزا در قالب ویدئویی های (آفلاین) از قبل ضبط شده در پنل کاربری کارآموز در دسترس هستند.
   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی دارید بصورت 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم.
👋 سلام، چطور میتونم کمکتون کنم ؟