آموزش آنلاین نصب سانترال

آموزش آنلاین نصب سانترال دوره ای پرطرفدار و کاربردی در آموزشگاه فن آموزان می باشد که در این دوره افراد از صفر تا صد نصب انواع سانترال های پرظرفیت، کم ظرفیت و سانترال های NS را می آموزند. مهارت آموزان در دوره آموزش مجازی نصب سانترال با انواع سانترال های پاناسونیک مدل TDA و TDE آشنا شده و نحوه نصب و برنامه ریزی آنها را یاد می گیرند.در دوره آموزش تصویری نصب سانترال که در آموزشگاه فن آموزان برگزار می شود از تجهیزات حرفه  ای و اساتید مجرب استفاده می گردد و افراد قادر به آموزش کامل نصب سانترال و نحوه کابل کشی، داکت کشی، نصب و راه اندازی این دستگاه ها، نحوه برنامه ریزی زنگ خورها، اپراتور گویا، گروه بندی های داخلی و …  آشنا خواهند شد.در پایان دوره آموزش آنلاین نصب سانترال، مدرک رسمی و معتبر فنی و حرفه ای به کارآموزان اعطا شده و این افراد آماده ورود به بازار کار خواهند بود.

نمونه ویدئو دوره آنلاین نصب سانترال

مهارت هایی که در این دوره آموزش آنلاین به دست می آورید

در این دوره های اموزش غیر حضوری با انواع سانترال های پر ظرفیت، سانترال های کم ظرفیت و سانترال های ns موجود در بازار و تجهیزات هر کدام از آن ها اشنا می شوید. همچنین نحوه انتخاب، طراحی و پیاده سازی این تجهیزات را در پروژه های مختلف با توجه به کاربرد و مشخصات فنی ان ها یاد می گیرید.

سانترال های کم ظرفیت در پروژه هایی با تعداد خطوط شهری و داخلی محدود مورد استفاده قرار می گیرد. در دوره های آموزش انلاین نصب سانترال ها با انواع سانترال ها اشنا می شوید و نحوه کابل کشی، داکت کشی، نصب و راه اندازی ان ها را یاد می گیرید همچنین با نحوه برنامه ریزی زنگ خورها، اپراتور گویا، اعمال محدودیت شماره گیری برای تلفن های شرکت، گروه بندی های داخلی ، تنظیم زمان مکالمه و … اشنا می شوید.

سانترال های پرظرفیت در مراکز بزرگ و شرکت ها مورد استفاده قرار می گیرد. در این دوره های اموزش غیر حضوری با پنل های مرکزی و نحوه نصب ان ها اشنا می شوید همچنین نحوه کابل کشی سانترال های پر ظرفیت مدل TDA و TDE پاناسونیک را یاد می گیرید و می توانید سانترال های متناسب با هر محیط را به طور حرفه ای برنامه ریزی کنید.

در این دوره های آموزش غیر حضوری اموزشگاه فن اموزان با انواع ابزار ها و تجهیزات مورد نیاز اشنا می شوید و با استفاده از ان ها می توانید سیستم های آیفونی را طراحی و نصب کنید که مقرون به صرفه و پر کاربرد باشند و در مناقصه های کاری برنده شوید.

در این دوره های آموزش غیر حضوری نحوه طراحی سانترال های مختلف را یاد می گیرید و به عنوان یک طراح حرفه ای می توانید انواع پروژه های متنوع را طراحی و پیاده سازی کنید.

سر فصل های دوره آموزش آنلاین نصب سانترال

 • آشنایی با انواع دستگاه های سانترال
 • آشنایی با انواع سانترال های کم ظرفیت TES ، TA و TEM
 • آشنایی با انواع سانترال های پرظرفیت TDA
 • آشنایی با انواع سانترال های IP مدل TDE
 • آشنایی با انواع سانترال های NS
 • آشنایی با ترمینال های باکس سانترال
 • آشنایی با شیوه برنامه ریزی سانترال ها با تلفن KX-7730
 • آموزش شیوه برنامه ریزی سانترال ها با لب تاب
 • آشنایی با نحوه نصب انواع کارت های توسعه مختلف
 • آشنایی با نحوه نصب کارت های DISA
 • آشنایی و برنامه ریزی کارت disaیا صندوق صوتی
 • آشنایی با نحوه نصب کارت های ID-CALLER
 • آشنایی با پورت های دستگاه های سانترال
 • ارائه جزوه ها و کد های مورد نیاز در طی دوره های اموزشی نصب انواع سانترال
 • آشنایی با رنگ بندی سیم هایی با زوج بالا و نحوه استفاده از آن ها
 • آشنایی با نحوه نصب سانترال های کم ظرفیت
 • آشنایی با نحوه نصب ترمینال کروز
 • آشنایی با نحوه نصب درب بازکن روی مراکز سانترال
 • آشنایی با نحوه صفر بند و دو صفر بند کردن در برنامه ریزی
 • آشنایی با تمامی کد های مراکز سانترال برای برنامه ریزی استاندارد بر اساس مکان نصب آن ها
 • آشنایی با نحوه منشی تلفنی گذاشتن در سانترال
 • آشنایی با انواع کابل های چند زوج در دوره های آموزش نصب سانترال کم ظرفیت
 • آشنایی با شیوه داکت کشی و سیم کشی در اماکن مختلف
 • آشنایی با شیوه سوکت زدن به وسیله دستگاه سوکت زن بر روی کابل های مختلف
 • آشنایی با پورت های خروجی سانترال مرکزی و کاربرد هر یک از آن ها
 • آشنایی با نرم افزار های کاربردی مختلف در سانترال ها
 • آشنایی با ابزار مورد نیاز برای نصب سانترال ها

نظرات کارآموزان دوره های آنلاین

دریافت مشاوره رایگان

آموزش نصب سانترال آنلاین :از دستگاه سانترال معمولاً در مراکز تجاری و سازمانی ، و اداری استفاده می‌شود. این مراکز برای مدیریت خطوط شهری و ارتباطات تلفنی شان ، نیاز به راه اندازی یک مرکز تلفن دارند . در واقع سانترال هسته اصلی در اینگونه مراکز محسوب می‌شود. و بدون نصب تلفن سانترال راه اندازی یک مرکز تلفن ، ممکن نمیباشد .

تلفن سانترال از انواع تلفن های ثابت است و تنها با هدف استفاده در محیط های اداری و کاری ، تولید شده و روانه بازار می‌شود. در بین تمامی برندها در طی این سالیان ، که اقدام به تولید و عرضه تلفن های سانترال کرده‌اند ، پاناسونیک توانسته است بیش از همه موفق عمل کند.

دستگاه سانترال از نیازهای امروزه برای رفع مشکل ارتباطات در ارگان ها محسوب می شود. این دستگاه از تنوع زیادی در مدل و قابلیت برخوردار هستند که با توجه به نیاز و محدوده یک مجموعه ، دستگاه های گوناگونی استفاده می‌شوند .

در گذشته  ، سیستم های تلفنی سانترال به سوئیچ های پیچیده آنالوگ متکی بودند که به وسیله ی  اپراتورهای تلفن اداره می شدند . اما سیستم های مدرن امروزی از سیستم های (VoIP ( برای ارسال سیگنال‌های دیجیتالی به کاربران استفاده می‌کنند . این فناوری برای دست پیدا کردن به پیشرفته‌ترین ویژگی‌هایی که سیستم های تلفنی سانترال ارائه می‌کنند ، من جمله پیام صوتی به ایمیل ، کلیدی میباشد . زمانی که سیستم تماس ورودی را به سیگنال دیجیتال تبدیل می‌کند ، سیستم می تواند سیگنال را به همان طریقی که سایر اطلاعات دیجیتالی دارد ، مدیریت کند . و بدین ترتیب سیستمهای سانترال دیجیتال ، راه حل های خنثی پلتفرم را برای مسیریابی و تبدیل تماس های دریافتی به تقریباً هر دستگاهی به دست می آورند .

مزایای استفاده از سانترال

به طور کلی همانطور که گفته شد کاربرد اصلی تلفن سانترال ، مدیریت خطوط تلفن است . اما این تنها کاربرد دستگاه سانترال نمی باشد . این دستگاه مزایای دیگری نیز دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم :

 • ارتباط سریع و راحت مشتریان با اپراتورها
 • امکان ارتباط داخلی سریع و رایگان
 • کم شدن هزینه خطوط مخابرات
 • کنترل و نظارت بهتر بر خطوط
 • امکان ضبط مکالمات برای کیفیت ارائه خدمات
 • منشی تلفنی
 • قابلیت انتظار چندین نفر پشت هر خط

نکات مهم در آموزش نصب سانترال مجازی

محلی که برای نصب سانترال انتخاب میکنید

مهمترین نکته ای که باید در زمینه نصب سانترال با آن توجه داشته باشید که انتخاب محل مناسب برای نصب تلفن سانترال میباشد .

بهترین محل تعریف شده برای نصب دستگاه سانترال بر روی یک دیوار با سطحی مسطح و با فاصله یک متری از سطح زمین می باشد . دلیل این کار این است که ، رطوبت و گرد و خاک کمتری به دستگاه سانترال منتقل شود .

 توجه داشته باشید که درنزدیکی محل که سانترال نصب می شود ، نباید هیچ گونه وسایل حرارتی و رطوبت وجود داشته باشد .

تهیه یک نقشه مخابراتی مناسب

در این قسمت شما باید به تهیه نقشه مخابراتی و کابل کشی بپردازید . در ابتدا ، خطوط شهری را از ورودی مخابرات تا پست کنار دستگاه سانترال انتخاب نمایید و سپس کابل کشی کنید . بعد از آن خطوط داخلی خود را از سوکت محل استقرار هر تلفن از راه کابل مخابراتی به پست ، نزدیک دستگاه سانترال برسانید . توجه داشته باشید که برای داخلی های دیجیتال یا آنالوگ ، یک زوج سیم شامل ، دو رشته سیم برای داخلی ها بکشید . دو زوج سیم که سیم اول مختص بوق می باشد . و سیم  دوم برای دیتا می باشد که کشیده می شود .

نصب و آرایش پست

در این قسمت به تناسب ورودی و خروجی ، دستگاه سانترال و تعداد زوج های کابل های داخلی و شهری پست خود را انتخاب نمایید و کنار دستگاه نصب کنید . بهتر از برای آسانی کار و همچنین نظم در آرایش پست ، در یک طرف پست در آغاز ابتدا کابل ورودی خطوط شهری را به ترمینال کروز متصل نمایید و در ادامه کابل های خطوط داخلی را با دقت به ترمینال کروز وصل نمایید .

برنامه ریزی و تنظیمات سانترال

برای برنامه ‌ریزی مرکز تلفن سانترال معمولاً دو روش وجود دارد :

 • روش اول همان برنامه ریزی از طریق گوشی‌های اپراتوری می باشد .
 • روش دوم برنامه‌ریزی از طریق کنسول نرم افزاری و همچنین برقراری ارتباط کامپیوتری با سانترال می باشد .

نحوه کابل کشی خطوط داخلی سانترال

به صورت عمده خطوط داخلی سانترال به سه دسته تقسیم می شوند :

خطوط داخلی آنالوگ

خطوط داخلی دیجیتال

خطوط داخلی هایبرید

خطوط داخلی آنالوگ : این خطوط دارای ۲ سیم هستند که در سوراخ‌های وسط سوکت تلفن قرار داده شده‌اند  . معمولاً از خطوط آنالوگ برای راه اندازی فکس و تلفن های معمولی استفاده می شود.

خطوط داخلی دیجیتال : کابل کشی هایی که جهت خطوط دیجیتال انجام می شوند باید دو زوج ای باشند . به این معناست که جهت راه اندازی هر خط دیجیتال ، حدود چهار سیم لازم است . معمولاً برای راه اندازی خطوط داخلی دستگاه سانترال ، از خطوط دیجیتال استفاده می شود.

خطوط داخلی هایبرید : این خطوط دارای ۲ سیم هست که در سوراخ های کناری سوکت تلفن قرار دارند . شما برای استفاده از این نوع خطوط ، به تلفن های هایبرید نیازمند هستید.

ورود به بازار کار شغل نصب سانترال

همان طور که انتظار می رود به دلیل اینکه سانترال سیستم هوشمند مرکزی می باشد ، نصب آن به هیچ وجه کار آسانی نبوده و نیاز به برنامه‌ریزی های زیادی دارد . از آنجایی که نوع خطوط و ساختمان مورد نظر با یکدیگر متفاوت هستند ، باید برای نصب سانترال از افراد حرفه‌ای و متخصص بهره برد.

در نصب سانترال علاوه بر نصب و راه اندازی تلفن ها به صورت سخت‌افزاری ، پس از انجام کارها نیاز به برنامه‌ریزی‌های نرم‌افزاری نیز دارد . که همانطور که انتظار می رود افراد عادی توانایی انجام این پروسه را ندارند.

شما می توانید برای ورود به این حرفه ، به ما اعتماد کرده و از دوره آموزش آنلاین نصب سانترال ما به نهایت حرفه و یادگیری برسید . همچنین اساتیدی که در آموزشگاه ما تدریس می نمایند ، افرادی کاملاً حرفه‌ای بوده و آموزش‌های لازم را برای ورود به بازار کار به شما خواهند داد.

شغل نصب سانترال

نصب سانترال از پیچیدگی‌های بسیار زیادی برخوردار است و به هیچ وجه شبیه به وصل کردن یک خط تلفن عادی نیست . برای این کار در ابتدا باید مکان مناسبی را برای نصب سانترال انتخاب نمایید و پس از تهیه یک نقشه مخابراتی از ساختمان ، سیم بندی های داخلی نیز باید به صورت صحیح انجام شوند و در آخر سانترال و تجهیزات جانبی آن نصب گردند .

همان طور که انتظار می رود انجام این کارها نیاز به مهارت زیادی دارد و بسیاری از افراد علاقه دارند تا وارد بازار کار نصب سانترال شوند . نصاب های سانترال با انواع گوناگون تلفن های سانترال پرظرفیت و کم ظرفیت آشنایی کامل دارند و توانایی نصب این سیستم ها در ارگان های مختلف و شرکت ها را دارند .

اگر بخواهیم به یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این دستگاه اشاره کنیم این است ، با گسترش استفاده از آن ها ، این سیستم روز به روز با پیشرفت های قابل توجه ای روبرو می گردد . نصاب سانترال توانایی داکت کشی و کابل کشی در انواع سانترال را دارد و با انواع خطوط مخابراتی نیز آشنا است . جدایی از اینها عیب یابی و تعمیرات انواع تلفن های سانترال نیز توسط نصاب سانترال صورت می‌گیرد.

آموزش نصب سانترال NS مجازی

آموزش نصب سانترال NS مجازی که یکی از محصولات به روز شده توسط شرکت پاناسونیک می باشد در آموزشگاه ما صورت خواهد گرفت . این نوع سانترال پاناسونیک مدل هوشمند شده و کامل شده سانترال های قدیمی می باشد  ، که از کاربردهای بسیار بهتر و کارآمدتر نسبت به سانترال های گذشته برخوردار می باشد.

آموزش نصب سانترال پرظرفیت آنلاین

دوره های آموزش سانترال پرظرفیت آنلاین از جمله رشته های بسیار کاربردی در صنعت مخابرات می باشد، که کاربرد وسیعی در ادارات و ارگانهای دولتی مانند بیمارستان‌ها دارد.

نکات مهمی که در هنگام نصب سانترال باید به آن دقت کنید :

بازار خرید سانترال بسیار محدود می باشد ، پس توجه داشته باشید که اگر شناخته کافی از آن نداشته باشید شما نمی توانید اجناس پروژه خود را تهیه نمایید و باید آنها را با قیمت های بسیار بالا خریداری نمایید.

اگر شما یک نصاب سانترال می باشید ، اما به صورت حرفه‌ای و آنطور که باید علم کافی در این زمینه را ندارید ، و در نهایت بسیاری از پروژه‌های بزرگ را از دست می‌دهید ، ما به شما نحوه نصب حرفه ای و برنامه ریزی تخصصی در این دستگاهها را آموزش می دهیم تا از این پس بتوانید هر پروژه ای را برای خود داشته باشید و به کسب درآمد برسید.

از دیگر آموزش های ما می توان ، به آن شنا کردن شما بازار خرید و تهیه تجهیزات سانترال اشاره کرد. این کار به شما کمک خواهد کرد تا در آغاز کار خود بتوانید با قیمت های مناسب تجهیزات مورد نیاز سانترال را تهیه نمایید.

مادر آموزشگاه خود به برگزاری کلاسهای آموزش نصب سانترال کم ظرفیت ، پرظرفیت و NS  به صورت تخصصی می پردازیم.

بازار کار شغل نصب سانترال و آینده شغلی آن

امروز دیگر تقریباً هیچ شرکت و سازمانی را نمی توان پیدا کرد که مجهز به سیستمهای تلفن سانترال نباشند.

اگر شما جزو افرادی هستید که به دنبال درآمد بالا هستید ، ما شرکت در دوره آموزش نصب سانترال چرا برای ورود به بازار کار این شغل پردرآمد به شما پیشنهاد می کنیم.

یکی از ویژگی هایی که این شغل دارد این است که محدودیت زمانی و مکانی ندارد و به همین دلیل از بازار کار خوبی برخوردار بوده و افراد شاغل در آن می توانند به درآمد بالایی دست پیدا کنند.

ما برای انجام نصب سانترال نیاز به داشتن هیچگونه مغازه یا تعمیرگاه مخصوص ندارید.

معمولاً نصاب های سانترال برای اجرای کار خود به سازمان‌ها و ارگان‌های مورد نظر رفته و کار خود را در این مکان ها آغاز می کنند.

امروز با توجه به نیاز بالایی که برای نصب سیستمهای سانترال موجود می باشد و همچنین عدم محدودیت مکانی و زمانی که برای نصب دستگاه سانترال وجود دارد  ، شغل نصب دستگاه سنجان را میتوان جزو پردرآمدترین مشاغل دنیا دانست.

علاوه بر درآمد بالا ، ثبات شغلی و داشتن یک آینده روشن در حرفه های مختلف از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و باید در زمان انتخاب حرفه ای آن را مورد توجه قرار داد .

امروز با توجه به اینکه دنیا در حال پیشرفت است و تکنولوژی هر روز پیشرفت می‌کند ، روز به روز بر تعداد شرکت ها و ادارات گوناگون افزوده می شود.

و به همین دلیل می توان گفت که شغل نصب سانترال از آینده خوبی برخوردار است . خوشبختانه اهمیت سانترال ها روز به روز در جامعه بیشتر می‌شود و به افراد متخصص و ماهر در این شغل پیش از پیش نیاز است.

بنابراین اگر شما به دنبال یک شغل با درآمد بسیار بالا هستید که بتوانید در آن ثبات کافی نیز داشته باشید، ما به شما پیشنهاد می کنیم که حتما این مهارت های مورد نیاز برای شغل نصب سانترال را در آموزشگاه ما فرا گرفته و در این حرفه مشغول به کار شوید .

شهریه دوره

هزار تومان 275
 • مدت دوره : 2 جلسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *